Život s Michaelem Jacksonem II.

 

Abychom podali uctivý a objektivní pohled do privátního života jedné z největších i nejkontroverznějších postav světa - Michaela Jacksona. Ukázaná fakta byla úžasná, sledovanost obrovká a Michael tvrdil, že to co představil novinář Bashir, byla zručně zmanipulovaná narážka v ničem nepřipomínající rozhovor. Ukážeme vám materiál, který nikdy neměl být publikován.

Toto je spoukromé video z vlastních kamer MJ., kamer, které nahrávaly rozhovor MJ. Materiál, který jste nikdy neměli vidět. Debbie - říká, že nikdy nemluví o své rodině, ale teď bude, že jí děti neříkají mami, protože to nechce.

Dozvíte se,co se skutečně stalo v době incidentu z Německa.
´Viděl jsem vyhazování dětí do vzduchu dělajíc salto a pak zas chycení,´ říká Michael
Michaelův fotograf - ´Po pravdě řečeno, počkejte 4-5 let, jeho děti se postaví před kameru a budou bránit svého otce´----Dovíte se o dětství Michaela Joseph říká, že jednou z věcí bylo, že ho ten člověk chtěl představit (asi myslí Bashira) jako tyrana.
--Dozvíme se co si skutečně myslí o svém otci Michael. Michael říká, že o tom neví, ale omdléval, když vešel do pokoje ve kterém byl.
---Dozvíme se o operaci Michaela o které se nemluvilo ve zmanipulovaném rozhovoru. Vizážistka říká,že na vlatní oči viděla že celý jeho asi temeno hlavy bylo v plamenech
--Uslyšíme pravdu o jeho dětech i manželstvích. Debbie říká,že je Michael velmi pyšný na své děti. Poznáme pravdu o drbech o ranči Neverland. Majkl říká,že by to nikdy neudělal,že by si podřezal žíly,kdyby se jim mělo něco stát.Uvidíte jak drby donutili rodinu opustit dům,nějaký muž říká,že mu Gavin volal a plakal,byl na benzínové stanici.Viděli dítě na benzínce a ptali se "Ty jsi tím děckem,co spalo s Jacksonem"Zrujnovali život toho děcka.
---Uslyšíme nejbližší Majkla. Paní Jacksonová říká ,že slyšela jak někdo říká v tv, že nikdo by neměl být vpuštěn za brány ranče Never., obzvlášť děti, ani nevědí o čem mluví.
-- Dodatečně také vyjádření autora rozhovoru. Michael tam říká někomu, že je to téma pro brak a ne pro jeho úroveň, že on je uznávaným novinářem.
---Všechno tohle dnes v "Rozhovoru s MJ. - materiál,který neměl nikdo vidět. Průvodcem je Maury Povichem

 

Martin Bashir viděl, že Michael dokument filmoval, všechny důležité rozhovory za pomocí své kamery i když jakost zvuku i obrazu nemusí vždy být kvalitní, dovolí vám vidět rozhovory tak jak opravdu proběhly

--Kdo je Martin Bashir? Jak získal výhradu na rozhovor s nejuzavřenější hvězdou pop na světě? V roce 1995 tento málo známý britský novinář vyvolal vřavu, když jeho rozhovor s Lady Dianou ukázal detaily jejího mimomanželského románku. Od té doby dělal rozhovory s nejznámějšími postavami Anglie a tím se stal jednou z nich. Jeho rozhovor s Jacksonem,podle jeho slov, měl být prosba o ukázání pravé tváře bez tabu a Michael s tím souhlasil. Datum na první rozhovor bylo stanoveno na léto 2002.


--Na záběrech jednoho z rozhovorů Bashira s Jacksonem můžete vidět kameru, která udělala záběry,které neměly být nikdy zveřejněny. Je nastavena ve stativu. To je záběr,který filmovala v posledním rozhovoru a toto je jedno z prvních rozhovorů na ranči Never.

Michaeluv fotograf: Chci pouze říct, že to není tajné video, říkají, že jsme filmovali skrytě, ale to není pravda, pan Bashir mě viděl filmovat, tu kameru viděl. My jsme pouze dokumentovali. Vždy dokumentujeme vystoupení pana Jacksona

--Bashir: Tvůj úspěch způsobil,že se lidé obrátili proti Tobě?

--Michael: Čím větší hvězda,tím větší cíl,čím populárnějším jsem se stával,tím větší fámy vznikaly,žádná z nich nebyla pravdivá,když jsem začínal sbírat rekordy v prodejnosti alb, všech dob,ze dne na den jsem byl nazýván (asi)podivínem,psychem ,říkali mi dívka,homosexuál,že chci koupit kostru sloního muže,že spím v kyslíkové komoře,žádná z těch historek není pravdivá,vše je vymyšleno

Bashir: Viděl jsem kde spíš, není to kyslíková komora

Michael: Spím v posteli! Divili by se, kdyby viděli jak obyčejně. A žiju normálně!

----Většina lidí by jeho život nenazvala normálním či obyčejným.(Následuje popis ranče Neverland)

---Bashir: Neverland, to je neobyčejné místo,na kterém se radostí tají dech,nemám slov na popsání Neverland. Co Tě inspirovalo k jeho vybudování?

---Michael: To bylo prosté, dělám věci, které mám rád, tak se stává, že to co mám já rád mají rády i děti.J e to prosté, za bránou dělám vše, co jsem nemohl dělat, když jsem byl dítětem---


---Bashir: Lituješ něčeho z Tvého života?

---Michael: Některých věcí"

--Bashir: Čeho?

--Michael: Když mi bylo 12, měl jsem smlouvu u  Motown a musel jsem chodit do nahrávacího studia a nahrávat alba, letní koncertní turné mělo začít. Naproti studiu byl baseballový stadion, slyšel jsem  vřískot dětí hraní chytání míče, zvuky dobré zábavy, tenis. Někdy jsem tam tak strašně moc chtěl jít a zahrát si trochu a ne jít do studia a zpívat. Chtěl jsem se trochu pobavit s dětmi, ale nemohl jsem.

---lidi říkají: Proč je pořád s dětmi? Vyrostl jsem s dospělými. Děti si hrály a v noci spaly a já musel chodit po klubech(Něco)termíny v klubech do 3 v noci.´Kolem chodily striptérky a my vystupovali. Neměli jsme přátele, jsme bratři, co se přátelí, ale pracovali jsme,Pracovali jsme i na narozeniny, na Vánoce. Nahrazuji si to, co jsem ztratil. Můžeš si toho všimnout - Zábavní park, zvířata, všechno co jsem nemohl dělat, všude jsou sladkosti. Je to fajn

-----Jsouc tady v Never., Bashir i jeho tým viděli to, co se tu děje každý týden. Davy dětí, některé z bídných čtvrtí, některé ze sirotčinců, některé smrtelně nemocné, ale všechny utíkajíc od šedé (nevím co)aby strávily ten den v parku zábavy Michaela Jacksona

Michael k dětem:"KOHO MÁM PODRŽET ZA RUKU?"(Všichni: "mě, mě, mě")

Chcete jít sem a vidět slona?("ANO!")

M: Cítím se s nimi dobře,s každým z nich si můžu povídat,nepomlouvají,nechtějí nic jiného,než se pobavit(hrát si),se mnou je to stejné velmi se mi to podobá,chápu to,jako dítě jsem o to byl ochuzený,jakmile vejdou do pokoje pro mně se pokoj rozjasní
Jackson všem"Mám rád ten zvuk,jak to dělá (něco o melounu)

M:O bože,jak jsou roztomilé

Jeden z nich Ti řekl něco zábavného o..."

M:Ano jeden z chlapců mi řekl,že viděl všechny kolotoče a zábavu a řekl, Michaele Jacksone, to je všechno Tvoje? "Řekl jsem: Ano?" On na to: "Tys to všecko zaplatil?" Řekl jsem "Ano" "A ještě Ti zbyly peníze?" Tohle přesně mi řekl. "Já na to "Ano" On na to "Nevěřím, nevěřím. Byl překvapený, že mám ještě peníze.

Dívka: Jsme z (nadace )Make a wish - splnění přání dětí smrtelně nemocných a doprovázíme děti a jejich rodiny, které přijeli navštívit Michaela.
Je úžasné být součástí setkání a vidět jak jsou šťastné.

Muž: Vše je zdarma, kino, park, zábava, cokoliv chtějí dělat, tak můžou

Na Michaela: Pro Tebe není zadarmo nic, tebe to stojí miliony

M: Ano milion ročně, ale vše se mi vrací v jejích úsměvech

Na Michaela: PetrPan byl jsem v domě a viděl jsem sochy před domem,proč je pro Tebe postava Petra Pana tak důležitá a inspirující?

M: Protože pro mě prezentuje cosi co je velmi důležité v mém srdci a to mládí, dětství, být věčným dítětem, kouzlit, létat, divy, to vše je v něm. Nikdy jsem z toho nevyrostl, je to unikátní

Na Michaela: Nechceš vyrůst?

M: Ne jsem PetrPan

Na Michaela: Jsi Michael Jackson

M: Jsem Petr Pan ve svém srdci

Na M: Souhlasíš s tím,že jsi našel přátelství a inspiraci v dětech,kterou jsi nenašel u dospělých?

M: To je holá pravda

Na M: Opravdu?

M: Ano Nikdy jsem nebyl zrazen nebo oklamán dětmi. Dospělí mě podvedli, podvedli i svět

To co vidíte se stalo v době,kdy Martin Bashir a jeho tým filmoval na ranči Never. Je možné ho vidět v několika záběrech filmařů Jacksona

Muž: Měl to být dokument ukazující pravdu. Celou. Kdo by si někoho pozval do svého života, otevřel by se mu a chtěl lhát? Kdyby ano, neudělal by to! Navíc on nemusel ten dokument dělat, nikdo ho do toho nenutil


Po celém dni stráveném s dětmi z nadace Make a wish, komentář pana Bashira cituje jeho vystoupení w programu televize ABC."Nejvíce znepokojující je fakt, že mnoho dětí navštěvuje Neverland..."Je to nebezpečné místo pro zranitelné a citlivé děti. Neříkám, že jsem viděl sexuální náznaky Michaela Jacksona k jakémukoliv dítěti. Ale chci říci, že děti, které jsou snadno ovlivnitelné, by neměly jít do domu hvězdy - miliardáře,kde spí v jeho posteli."
To byl komentář Martina Bashira,který v televizi slyšely miliony lidí. Ale co pověděl Martin B. Michaelovi J. o dni v Neverlandě.?
Podívejme se na materiál,který byl natočen kamerou Michaela Jacksona.


Asi Bashir: Problém tkví v tom, že sem nikdo vlastně nepříjde a nevidí to. Já jsem tu byl včera a widěl jsem a je to opravdu úžasná věc. (Vizážistka: On to tak dělá vždycky, hodně lidí to vidí, ale nikdo to neřekne)


Bashir: Vím, vím, oni ne, ale já to povím.... A to co jsem chtěl ukázat jsou dvě věci. A to co jsme měli v úmyslu dělat, nebyla jen reportáž o muzikálním géniovi, ale také o tom, co jsme viděli včera a to bylo neobyčejné

Žena,kterou vidíte na obrazovce ,byla vizážistkou Michaela přes 20let, když slyšela zpětnou vazbu na téma Michael v rozhovoru, nemohla uvěřit,  že nazval Neverland nebezpečným místem,pro děti.

Vizážistka: Těžko si připouštím, že Michael Bashirovi otevřel dveře ne pouze do Never.,ale i do svého srdce. Opravdu jsem si myslela, že si toho Bashir všiml.


Bashir: Ale pokud Michael mluví o případech,které jsou jeho vášní, stane se to jasnější co je v jeho očích i srdci

Vizažistka: Lidi se na to obyčejně neptají a když ano tak to nikde nepublikují, pouze to negativní (publikují)

M: Hloupé fámy,vycucané z palce

Vizáž.(nevím co to je wycinaja) otázky a proto už nedává rozhovory, všechno otočí od doby co jsem ho poznala... jak můžou být tak krutí?

Bashir:To je nechutné my to tu neděláme..."


Co mohlo způsobit,že tak oceněný novinář (asi něco o tom,že něco jinýho říká na venek a něco jinýho pak ve svým pořadu,fakt nevím.)navíc po tom co pan Bashir řekl(něco o svém týmu) do vlastního týmu, ale zapomněl, že kamera Michaela nahrává každé jeho slovo. To potvrzuje i písemná prosba jeho i jeho producenta onoho programu o umožnění shlédnout materiál z Michaelovy kamery. Jiné vyjádření pana Bashira týkajícího se bezpečí ubohých dětí, které navštěvují Neverland je prvním z několika konfliktních momentů nahraných na pásce, z které vše v tomto programu uvidíte i uslyšíte

PO NÁVRATU -VÝHRADNÍ ROZHOVOR S BÝVALOU ŽENOU MJ.
-Debbie: I když nikdy nemluvím o své rodině, tentokrát budu, pouze nyní!
Michael odhaluje to co mělo už dávno odhaleno být.

Bashir: Měl jsi sex s Debbie?

Michael: Ano

Bashir: Vím, že to pro Tebe není lehké, vidím Tvé rozpaky, ale opravdu jsi zplodil ty děti?

A Debbie vyprávěla o výsledku...

Debbie: A tehdy se narodil jeho syn a...ten výraz jeho tváře..."

Kromě toho velmi zaskakující odhalení z privátních kamer Michaela, to vše po návratu do ROZHOVORU S MJ., materiálu, který jste neměli nikdy vidět.


M. Povich říká, že dostali souhlas k uveřejnění nikdy nezveřejněné nahrávky rozhovoru s Bashirem a některými lidmi, kteří byli v úzkém kontaktu s MJ,kteří odmítli velmi lukrativní nabídku vyprávět o životě za branami Never.Tentokrát poprvé aniž by za to chtěli peníze vypověděli a to proto,aby vyjasnili pravdu o tom,jak to viděli oni.A že ta nebližší osoba,jeho manželka a matka prvních dvou  dětí Debbie Row promluvila.

--Debbie: To co se dělo v minulosti je vše vypadlé z kontextu,otočené a jestli to můžu napravit i když jsem nikdy nepromluvila o mé rodině tentokrát budu.

--Bashir: Mluvil jsem s Princem a řekl mi, že nemá mámu

--M: Nemá mámu?

--B: Ano, zeptal jsem se Prince, Kkdo je Tvoje máma a on odpověděl ´nemám mámu.´ Ty jsi mu zakázal o tom mluvit?

--M: Ne

--B: Jak to myslí,když říká,že nemá mámu?

--M: Tak jak to řekl-že nemá mámu.

--Debbie: Moje děti mi neříkají mami,protože to nechci,jsou to Michaleovi děti,porodila jsem je,protože jsem chtěla,aby byl Michael otcem.Myslím si,že jsou lidi,kteří by měli být rodiči a on je jednim z nich"A on je tak skvělým člověkem a dobrým přítelem a vždy byl a je při mě ode dne,kdy jsem ho poznala.Mohla jsem pro něho něco udělat a udělala jsem to co jsem chtěla

--Povich: Většina lidí si myslí, že svazek Michaela a Debbie byl chvilkový, ale oni se skutečně znali 22 let

--Deb: Nebyla to láska od první chvíle, rodila se postupně. Znala jsem ho 17-18 let, než jsem porodila Prince

--P: V té době jezdili na velmi netypické vyjížďky, kdy byl Michael maskovaný.

--Deb: Zavolal "Co děláš?" Nic a Ty" Nic, třeba video? Dobře- dostal se přes ochranku...chytli ho jak ve filmu z The Beatles...museli jsme zavolat ochranku, aby nás vyzvedli, před naháněním lidmi. Tak jsme si vyšli a dělali jsme různé věci..."vkrádali"(nejsem si tím překladem jistá) jsme se na premiéry a dobře jsme se bavili... s ním je to vždy fajn

--?--Kdy Michael začal mluvit o tom, že by chtěl děti? Bylo to když byl s Lisou (Presley)?

--Deb: Ne. Rozvedli se a já ho chtěla potěšit,protože byl skutečně nešťastný..., říkal, že se chtěl stát otcem... Řekla jsem: Tak se staň. Překvapeně se na mě díval a já mu řekla "dovol mi to udělat, chci to udělat, byl jsi na mě tak hodný, jsi takový skvělý přítel, prosím, dovol mi to udělat" Řekla jsem "ty musíš být otec, chci to udělat a on "NE,NE. Donutila jsem ho to udělat.

--M: Je to skvělý člověk"

--B: Věděla, že MJ, miluje děti a že chce děti"

--M: Přesně. Proto řekla: Musíš být otcem"

--B: Řekla,že musíš být otcem víc než ona matkou?

--M: Ano, chtěla to udělat, pro mě jako dárek

--Deb:(tomu moc nerozomím, říká něco o tom,že asi v Americe je možné cokoliv, nevím.)

--?--Když se svět dověděl o Debbiininym těhotenství, kladl si jednu otázku: Jestli spolu... ano,nebo ne?

--M: První dvě od Debbie - Prince a Paris jsou přirozeným početím

--B: Měl jsi sex s Debbie?

--M: Ano

--B: Vím,že to pro Tebe není jednoduché, vidím Tvé rozpaky. Ale opravdu jsi provozoval sex a zplodil jsi ty děti?

--M: Ano, ano"

--P--Když se Debbie dozvěděla o těhotenství, Michael ji varoval před tím co bude následovat

--Deb: Řekl "Nevíš, čeho jsou schopni" a já řekla "Klid Michaeli, jenom budeme mít dítě, co je na tom divného? Už to je krásné... nemám pravdu?Dozvěděla jsem se, že fotografie mého těhotenství měla hodnotu půl miliónu dolarů.Pro koho? A proč? Oni nikdy před tím neviděli nikoho v jiném stavu?Měla bych snad vypadat jinak než ostatní jen proto, že je to Michaelovo dítě?

--P:Jak jste slyšeli rozhodnutí o dítěti bylo pro Debbie jednoduché,samotný porod to je další strana

--Deb: Byli jsme velmi nervózní, Michael víc než já. Když jsem dostala stahy..byl u mě, měli jsme video, hudbu..byl u mě přes 23 hod. Klela jsem a vždy, když jsem začala klít Michael končil..(slůvkami zjemňujícími nadávky )

--?--Nemá rád nadávky?

--Deb: Ne myslel ,že to není nezbytné, když jsou i jiná slova! Ale byl u mě celou dobu a držel mě za ruku ,hladil po hlavě i když jsem zvracela. Styděla jsem se a on řekl "nech toho, držíš se dobře, je to skvělé!Já řekla"Umřu" a on "nezemřeš, je to super"...OK vidíme hlavičku!(hlas lékaře) a Michael hop a už tam byl a říká Bože jak je to krásné"..Já jsem z lékařské rodiny! Ani náhodou, je tam krev a tak..nemůže to být krásné, Michaele..Rozplýval se nad tím a v té chvíli se mu narodil jeho syn...a ten výraz jeho tváře...Povídejte si chvíli spolu...(Debbie je dojatá, nemůže mluvit a já teď bulím s ní...)Nikdy jsem ho neviděla šťastnějšího,to bylo to, překrásné...vidět ten výraz jeho tváře

 

--P: Brzy po narození Prince se narodila Paris

--Deb: Říkali jsme si, že musíme počkat...Jenže jsem jela do Paříže a tam byla počata, proto to jméno...

 

--Bash.: Nepřemýšlel jsi o tom, že Tvoje děti postrádají kontakt s matkou?

--M:Ne,ona...je to soukromá věc..."Ona by si s tím neporadila

--Bash: Ona by si neporadila s vlastními dětmi?

--M :Nemohu to ujasnit, nechci nikoho rozčílit

--P: Během času, kdy nechce Michael ujasnit situaci Debbie s dětmi, Debbie nemá (něco) myslím, že odolnost
 

--Bashir:Jedné z věcí které jsem si během posledního roku všiml je vztah s Tvými dětmi a musím říct ,je to neobyčejné.

--Michael: "Miluji je"

--Bas: Mám slzy v očích, když vás spolu vidím, protože tvůj vztah je tak přirozený, tak plný něžných obav

--M: Vím, děkuji velice
 
--B:- Kdo Tě zná, ten to vidí

--M:-Zbožňuji je, dal bych za ně život a říkám jim to..., každý den se jim dívám do očí a říkám "Podívejte se na mě-"moc vás miluji"...přímo do očí

--B: Ony ti říkají, že Tě milují a ty jim odpovídáš "Já vás miluji víc"- to říkáš při každé příležitosti. Tuto tvoji odověď jsem slyšel milionkrát"

--M: říkají takové miloučké věci a ...já jim neříkám,aby to říkaly..říkají to stále.. Prince ke mě příjde a říká "Tati,děkuji Ti za bratříčka... neustále to opakuje.. Paris také... neustále"...chtěl bych mít více dětí..."
 

 

--Debbie:Kdyby dnes večír zavolal a řekl: Udělejme si ještě pět... udělala bych to bez rozmyšlení"

--?--Udělala bys to?

Debbie: BEZ ROZMYŠLENÍ, BEZ ROZMYŠLENÍ!!

 

--P: Co přimělo, nejpopulárnější uzavřenou hvězdu vpustit do svého života novináře a jeho tým ?

Podle Jacksona, to mělo získat odpověď na spoustu vážných otázek, o kterých bulvár a pomlouvači spekulovali mnoho let. Jak jste viděli, ne všechny důležité odpovědi byly představené na veřejnost a i ty ne tolik skandální byly vystřižené.J ako například pobyt Jacksonova bývalého kamaráda.

--Bash.:Kde je teď Bubbles"?

--Mich.:Bubbles je s opatrovníkem a 40-50 jinými šimpanzi, protože když šimpanzi dospějí do pubertálního věku, je to jako u lidí - otec ti řekne, že máš něco udělat a ty se ptáš "proč, proč to musím dělat? No a šimpanzi to dělají také, předvádějí se...a to může být nebezpečné, když se na tebe rozčílí. Protože tě napadnou a člověk se těžko ubrání, jsou velmi, velmi silní...můžou Ti utrhnout prst...mají sílu...

--P: Když žil Bubbles v Neverlandu, on i zvířata byli s Michaelem nerozluční.


--M: Lidi si ze mě a mých zvířat dělali legraci. Když se vracím po těžkém dni ve studiu, vracím se domů ke svým jelenům a šimpanzům, můžu se k nim přitulit, o nic neprosí, nefňukají, nepomlouvají, chtějí se jen pomazlit.,trochu citu a potom...Hodíš pizzu? Rozbiješ led? Šimpanzi mají rádi překážky, běhají kolem a pomáhají mi uklízet pokoj a chystat věci. Jejich DNA je s našim identické, když se podíváš pod mikroskop..jsou neobyčejní...

--Bash: Oni ti pomáhali uklízet dům?

--M: Ano, pomáhali mi uklízet pokoj, utírat prach, mýt okna, splachovali po použití toalety..."

--Bash: Ty jsi dovolil šimpanzům používat tvůj záchod?

--Mich: Jistě! Bubbles tam chodil, sedával u stolu, měl svůj příbor..Byl velmi zdvořilý, jsou velmi inteligentní"

--P-:Během pobytu v Berlíně pozval Michael se svými dětmi  Bashira do ZOO,ale někdo dal echo paparazzium,objevili se a způsobili nebezpečný chaoz

--Bash.-Uvědomuješ si, že nám trvalo 3,5 hodiny, dostat se tam, aby jsme se  pak 4 minuty dívali na gorily? To byl chaos Michaeli."

--Mich: Ano,byl jsi tam ne?

-Bash: Ano, přímo v centru toho všeho, náš kameraman upadl...a v jednom momentě někdo rýpnul Prince deštníkem! Myslíš,že ty 3,5 hodiny toho všeho stálo za to kvůli 4 minutám s gorilami?

--Mich: Nejsem jasnovidec, netušil jsem, že to tak dopadne..

--P: Jak jste slyšeli a viděli z Michaelovy osobní kamery, zdá se že Bashir vyjádřil upřímnou obavu o Mich.děti a dává otázku o selhání Michaela jako rodiče

Komentař Bashira:"To není výlet pro dvě malé děti, každý to viděl, kromě Jacksona"

--P--Ale vysvětlení, že ZOO v době jeho návštěvy mělo být uzavřené, už Bashir neřekl.

--Mich: Vždycky jdu do ZOO. Vždy po uzavření a tehdy mi řekli,že bude zavřeno,ale nezavřeli. Brány zůstaly otevřené a fanoušci i lidi začali nabíhat.

--Bash. Ale majitel řekl a já u toho byl, že zavře až na konci dne, jako vždycky a pak otevře jen pro Tebe a Tvoji rodinu, ale ty jsi chtěl jít odpoledne

--Mich: To není pravda"--Bash: Není to pravda? Tak to řekl

--Mich: Nechtěl jsem jít odpoledne, obzvlášť, když mám problém se sluncem

--Bash.: V Německu v té době byla zima

--Mich: v noci by to bylo lepší

--Bash: Ano? Takže bylo by lepší jít v noci?

--Mich. Ano

--Bash: A proč jsi to tedy neudělal?

--Mich: Nevěděl jsem, že byl takový návrh. Myslel jsem, že máme pouze ten termín, který nám byl určen

--Mich. kameraman - Bylo to nedorozumnění mezi lidmi Michaela a zoo. Myslelo se, že zoo bude zavřená, ale nebyla..ale nebylo to nic tak velkého, takovými situacemi prochází non-stop

 

--P-: Za chvíli: Michaelova kamera nahrává velmi odhalující moment

--Mich: Brzy jim dojde označení"divný", ale to vše nutí do stávat se jiným

--P--Joseph reaguje na Bashirův program "Jedna z věcí, které jsou zřejmé je to, že se ten člověk snažil ze mě udělat tyrana"
 UPOUTÁVKY NA DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ POŘADU... Když opomenu, že Michael nám zpřístupnil velkou část jeho nahrávek, neměl žádnou kontrolu nad obsahem tohoto programu.

--P: Přes hodinu jste viděli britského novináře s opravdu těžkými otázkami

--Bash.-"Co Tě nejvíc trápí"?

--Michael: Když lžou. Lži. Lži od začátku až do konce"

--P- a dál ještě těžší otázky...

--Bashir: Provozoval jsi sex s Debbie?

--Michael: Ano

--Bashir: Chápu, že to pro Tebe není lehké, vidím Tvé rozpaky.

--P--Za chvíli uslyšíš rodinu Michaela, která stojí pevně při něm..JSOU TAM UKÁZKY Z ROZHOVORŮ, KTERÉ BUDOU V DALŠÍM DÍLE, NEBO BYLY V PŘEDEŠLÝCH, JE TO POŘÁD DOKOLA.

M= Michael
R=Reportér
J=Joe
K=Katherin
Jer.=Jermain
D=Debbi Row
B=Bashir (hňup)
() v závorkách uvedeny upřesnění překladu apod.
________________________________________

R: Vracíme se k dokumentu Bashira vysílaného v TV ABC. Požádali jsme také rodinu (rodinné příslušníky) o výjadření k informacím uváděným v dokumentu. Přesto, že Jacksnovi podporují M. (stojí při něm), ne všechno co říkají je totožné s verzí M. Mnoho z těchto komentářů nebyly dříve zveřejněny. Až do ted´.

J: Snažili jsme se být povzneseni nad to všechno (bulvár apod.) v době, kdy jsme byli spolu (myšleno tak: ignorovali kecy okolí, bulvár apod., snažili se to takto zvládat v době, kdy byli všichni spolu). Nelíbí se nám, to co se říká, ale když jste číslo jedna (myšleno: nejlepší) na světě, tak je to tak vždycky.

B: Jsi tak úspěšný a nahromadil jsi tolik bohatství. Nikdy už nemusíš pracovat. Nevypadáš ale, že by jsi z toho měl radost (myšleno: těšil se tím, že jsi úspěšný a bohatý). Vypadáš jak bys byl opatrný (zdrženlivý).

M: Mám radost ze svých dětí, raduji se …

B: Mluvím ale o tobě … nevypadáš, že by ti to působilo radost.

M: Radovat se z čeho?

B: Radovat se ze svého úspěchu, bohatství.

M: Je to těžké … můžu se z toho radovat za branami (svého domu), ale nemohu vyjít  ven a radovat se tím, protože se pak zase stávám prací (myšleno: znovu pracuji).


R: Práce byla životem M. od jeho 5 let. A jak jsme mohli vidět, ztracené dětství má na něj vliv až do dnešních dnů.

B: Zdáš se být velmi sám (osamocen). Je to pravda?

M: Kdysi jsem byl velmi sám, nemáš ani představu ….
Chodil jsem ulicemi, abych si promluvil s lidmi…

J: Slyším, jak říká, že je sám, ale dříve měl bratry, aby si spolu hráli (bavili se).

Jer.: Nás všechny.

J: … a ty děti, které stály kolem něj v kruhu, když jim rozdával sladkosti, které jsem M. dal. Měl z toho velkou radost, když viděl jak jí ty sladkosti.

B: Jak můžeš říkat, že jsi neměl přátele (kamarády), když jsi měl kolem sebe svoji rodinu, muziku, lidi, kteří chtějí být tvými kamarády, a mezinárodní stár (celebrity)?

M: Protože ti lidé ke mně hovořili jazykem na jiné úrovni: hudebním (muzika), přes zábavu (asi showbusiness). Ale tak od toho utéct a moci odhalit radostné chvíle života…

B: Kdy se cítíš sám (osamocen)?

M: Kdy se cítím sám? Většinou v hotelích, když tisíce fanoušků skanduje na ulici, spí tam ve spacích pytlech, křičí tvé jméno a ty nemůžeš vyjít ven. Cítíš se uvězněný, pláčeš a cítíš se sám. A celá ta láska je tam venku a ty jsi uvězněn a sám. A když jdeš do knihkupectví nebo do klubu, což nemám rád (kluby), tak se tě ptají: Proč sis koupil tuhle knihu? Proč to Michael Jackson kupuje? Proč to čte? Nebo v klubu, už když vejdeš, tak každá písnička je moje písnička (asi, že je hned začnou hrát, když se tam objeví), tak jako bych chtěl poslouchat svoji muziku a každý začíná skandovat “zatanči“. No a show znovu začíná, proto nemůžu nikde jít … kdekoli půjdu tak … víš … ?

B: To není život, je to tak?

M: Ano, vím. Je to těžké. A nechci vypadat, jako že si stěžuju, protože vím, že to tak musí být. Ale lidé si neuvědomují jakou cenu přináší sláva (myšleno: za jakou cenu je sláva vykoupená). Velmi rychle jsou schopní tě nazvat divným člověkem a pravda je taková, že jsi donucen být jiný (myšleno: být někým jiným). Protože to není normální život.

Jer.: Já můžu dělat normální věci, třeba jít do obchodu pro chleba, sladkosti nebo něco. Ale on nemůže. To je důvodem toho, že se z tebe stává samotář žijící mimo normální život.

B: Chtěl bys někdy jít do obchodu na rohu, koupit si něco k jídlu a vrátit se?

M: Samozřejmě, samozřejmě! Chtěl bych jít do marketu, vzít si košík (spíš vozík) a házet do něj jídlo … jít podel polic …moc bych chtěl.

B: Můžeš?

M: Ne, nemůžu. Zkoušel jsem to, ale všechno se zastavuje. Všichni volají, chtějí autogramy a je to těžký.  Nemá to smysl.
Proto se tak rád převlékám (maskuje se).

B: Jeden z převleků, které M. používal veřejně, byl ten z jeho klipu Ghost. Dělání mejkapu trvalo několi hodin a měnilo M. v naprosto nerozpoznatelného a velmi tlustého bílého může.

M: Sedl jsem si na lavičku v Disneylandu a velmi se mi to líbilo. Pozoroval jsem lidi, analyzoval jejich charaktery. To mám rád, poznávat něco až na dřeň (myslí to asi tak, že se do toho pořádně položí, do toho přemýšlení, analyzování apod.). To stejné platí pro jiné tvůrce (umělce, tanečníky, zpěváky apod.), je možné ihned zjistit, jestli je to umělec. Je to vidět po tváři, když tančí a počítá u toho, jedna, dva … tak je to špatně. Tanec je pocit (myšleno: pocitová záležitost) a ne myšlení. Takže když počítají, tak myslí. Staň se basem, staň se bubnem, staň se strunami kytary …. Stáváš se jednotou (myšleno: splyneš v jedno).
TO je velmi důležité, TO je skutečné (pravdivé).

B: Ale to je MJ mluvící jako tvůrce (myšleno: zpěvák, skladatel, tanečník, choreograf … atd. atd.)

M: Miluji účinkovat (myšleno: zpívat, tančit atd. atd.). Škoda, že nemohu spát na pódiu.

B: Ale tohle není MJ jako osoba.

M: (M. nemá slov a Bashir zas nechápe nic… pako, pardon)


R: Jedna ze série otázek, která nejvíce přitahovala pozornost Bashira, se týkala trestů, které M. a jeho bratři museli snášet od svého otce. Bohužel, tento materiál nám Bashir a jeho producenti nedovolili odvysílat, ale můžeme vás ujistit, že se jednalo o velmi emocjonální popis bití opaskem a šňůrou od žehličky.

B: Pamatuješ si, jak jsi mi řekl, že jsi chtěl útect od otce?

M: Nenáviděl jsem to, většinou jsem se schovával.

J: Jedna z věcí, kterou vidím, že ten člověk (myslí Michaela) zkoušel udělat, bylo dát mi nálepku brutalisty (brutálního člověka). Ale když jsem vychoval zbytek dětí, všichni dostávali opaskem, ale žádné bití, jenom opaskem.

Jer.: Byli jsme trestání tím způsobem, který znal a tehdy všichni rodiče bili svoje děti opaskem. Vždy jsme museli být ve světlech reflektorů, museli být na nohou do pozdních hodin, museli prosit o věci a myslím si, že to bylo úžasné (dobré), protože nám to umožnilo stát se tím, kým jsme. Nikdy jsme nebrali drogy, nikdy jsme neměli problémy a vidím rozdíl v tom, jak jsem vychováný. Když jsem přijel do Kalifornie, viděl jsme jak kamarádi ze školy nadávali na své rodiče, třískali před nimi dveřmi, neměli k ním žádnou úctu (respekt).

K: Joseph je nebil ani nic takového, my jsme je jenom trestali z lásky. A bible říká, že když miluješ dítě, tak jej budeš trestat (myšleno: že jej budeš udržovat v disciplíně).

R: Diskuse o brutálním trestání (disciplníně) a slovním týrání otce M. trvala ve finálním materiále Bashira přes 8 minut. Ale co tam nebylo, to byl krátký, ale velmi objevný komentář Michaela o jeho otci.

M: On neví jak moc … ranil mě … je genius. Ten člověk je genius. Současně byl genius, opravdu je …

B: Ale M., on tě ranil (myšleno: fyz. ubližoval), když jsi byl dítě.

M: Ano, ale podívej se, co z toho vzniklo… možná bych dneska v sobě neměl tu starostlivost o děti.

Komentář: Po návratu – vyšetřování proti M, které ho vyprovokovalo k ofensivnímu prohlášení:
M: Kdykoli jenom mohly, média manipulovaly obviněními, nepodloženými důkazy tak, aby mohly dělat svoje vlastní závěry.


Komentář: A Debbie Row nakonec nevydržela:

D: Mám už dost lží … mám dost těch šitozních žvástů (myšleno: podělaných keců, bulšit´áckých novinářských kydů, bulvárních s*aček apod.)


Komentář: Ničivá choroba, která, jak Michael tvrdí, ho změnila v porcelánovo-bílého:

M: Tvrdili, že se mažu krémem, abych byl bílý. Není to pravda. Mám chorobu, vitiligo (postupná ztráta pigmentu).

Komentář: Také přátelé M., kteří byli donucení opustit svůj dům. Tohle všechno v interview s MJ - co jste nikdy neměli vidět.

 

M= Michael
R=Reportér
J=Joe
K=Katherin
Jer.=Jermain
D=Debbi Row
Kar=Karen Faye (vizážistka M)
Ham: Hamid Moslehi (fotograf M)
B=Bashir (hňup)
() v závorkách uvedeny upřesnění překladu apod.

________________________________________

R: Jedním z nejvíce kontroverzních témat ze života MJ  je bezpochyby jeho vztah k dětem. Skandály, klepy, obvinění jsou důvodem nekonečných spekulací. Jak jsme již řekli, MJ nemá žádný vliv na obsah tohoto programu. To co vidíte a slyšíte má být objektivní prezentace, která vám samotným umožní vytvořit si nějaký závěr (názor).


B: Před pár lety v průběhu tour padly obvinění vůči tobě a dětem. Co se stalo v roce 1993? Co dělal MJ?

M: Neznají mě, jsou to všechno lži, nikdy bych to neudělal. Podřezal bych si žíly, kdybych měl ublížit dítěti.

D: Nikdy by neublížil dítěti. Nikdy! To on ne (myšlěno: neudělal by to)! To není možné  (přes to nejede vlak)! Nikdy by neudělal něco nevhodného ... dítěti ...
To je ta poslední věc, kterou by měl na mysli. V době, kdy se objevily obvinění, asi v roce 1993, byl z toho zničený  ... to byla rána v ten nejslabší bod (nejcitlivější místo).

M: Kdykoli jenom mohly, média manipulovala obviněními, nepodloženými důkazy, aby si vytvořily své vlastní závěry. Prosím (žádám) vás, abyste vyčkali a vyslechli si pravdu dříve, než mě zavrhnete (odsoudíte).

K: Sledovala jsem M. potom jak ho obvinili ze zneužívání toho dítěte. Z počátku byl trochu sám (osamocen), ale nikdy se nevzdal, protože věděl, že to není pravda a nikdy nepřestal milovat děti.

Kar: To co na M obdivuji je to, že se nevzdává. Nevzdá se ... a dál nám bude ze sebe dávat všechno... vím to. Takoví jako Bashir přicházejí a odcházejí. M bude žít věčně ....

D: Jedno z obvinění je spaní v posteli ... já sama nejraději trávím čas v posteli a koukám na TV. Jestli ke mně příjdeš, tak si sundej boty, do postele a koukáš se mnou na TV.

Jer.: M nikdy nebyl odsouzený, nikdy nic zlého ... (tady pl překlad trochu stagnuje, snad chtěl Jer. říct, že M nic zlého neudělal). Přišli do tohoto domu, obrátili ho v zhůru nohama ... obrátili vzhůru nohama pokoj mámy ... nedovolili ji vzít si tabletky na vysoký tlak. Co hledali? Zkoušeli najít nějakou lež (lživý důkaz nebo tak něco) na M.

B: Co tě nejvíce bolí ?

M: Když lžou. Lži. Lži od počátku do konce. Bolí mě to, protože vím, že děti musí tyhle blbiny (šitozní kydy) poslouchat.

B: Proč to všechno dělají, po tom všem, co jsi udělal? Dal jsi nám tu nejhezčí pop muziku jakou jsme kdy slyšeli. Proč tě posuzují, když vše co jsi udělal je být umělcem, který dal úžasnou muziku?

M: Protože s úspěchem přichází i lidská závist. Bolí to, být špatně (chybně) pochopen, můžu dělat cokoliv a vždy se objeví nějaká obvinění.

R: Po odvysilání dokumentu Bashira, se spekulace o tom, co se dělo v osobním životě MJ, znovu staly žhavým tématem. Hlavně záležitost Gavina (historie s Gavinem), mladého kluka, který údajně umíral na rakovinu.


Ham.: U Gavina diagnostikovali rakovinu. Lékaři mu dávali 3 týdny, měsíc života ...

R: Jedním z jeho posledních přání bylo setkat se s M. Přání zrealizoval byznysmen z Los angeles – Jamie Masada.

Jamie Masada: A tehdy mi řekl, že chce poznat MJ. Tehdy jsem MJ neznal. Odešel jsem z pokoje a začal plakat. Nevěděl jsem co dělat. Zatelefonoval jsem do Neverlandu a zeptal se: je jakákoli šance, aby zatelefonoval dítěti?
Přišel jsem následující den a vidím, že Gavin se usmívá a tak se ptám: Co se děje? A on na to: M mi telefonoval.

R: Gavin a jeho rodina rychle navázali přátelství s M, tvoříc tak atmosféru, která jak si mnoho lidí myslí, měla pozitivní vliv na zdraví Gavina (vyléčil se).

Jamie Masada: Před 2,5 lety lékaři říkali: Za dva týdny zemře. Ted´kom žije.

R: Objevil se v dokumentu Bashira zdravý a štástný, ... (stagnuje pl překlad, ale konec věty je v tom smyslu, že bylo jasně patrné, že se z Gavina stal fanoušek M.).  Přesto, že se Bashir ptal na jeho neuvěřitelné uzdravení, mnoho lidí si myslí, že skutečným důvodem, proč se tak stalo, byl jeho vztah  s M. A přesněji řečeno, zveřejnění, že strávili noc v tom samém pokoji.

Jamie Masada: To mě štve (nasírá ho to...pardon). Dávám vám ted´kom tenhle rozhovor, protože mi Gavin telefonoval a plakal. Byl na benzince. Viděli dítě na benzince ... (ptali se Gavina): To ty jsi to dítě, co to dělal a spal s jacksonem?
Je to strašné, tohle dělat dítěti, které si už toho tolik v životě prožilo.

R: Hned po vysilání dokumentu Bashira, Gavin a jeho matka utekli. Schovávali se před mnohými novináři z celého světa, kteří je žádali o rozhovor. Prohlášení matky Gavina pro média říká: Jsem pobouřená (rozhořčená) jakým způsobem můj syn byl využit přes Martina Bashira. Vztah jaký má M. s mými třemi dětmi, to je nádherný a plný lásky vztah typu otec-syn, otec-dcera. Pro mé děti je M. část naší rodiny.
Dodatečně uvažuje (matka Gavina), že uskuteční akci vůči Bashirovi (že ho asi zažaluje nebo tak) a to z toho důvodu, že do svého dokumentu vložil bez její svolení celou tu věc, ohledně vztahu M. a jejího syna.

D: Ty lži už trvají příliš dlouho, mám už toho dost, a proto vám dávám tohle interview.

Ham.: Nejsem zde proto, abych bránil svého šéfa. Jsem tady, abych řekl pravdu.

B: Nevěděl jsem jak se chováš vůči lidem, kteří přicházejí na tvůj ranč a do tvého domu. Dříve jsem to neviděl. Jsi nejvíce štědrou a hojnou (synonimum slova štědrý) osobou ... ale rozhlídl jsem se tady včera a někteří lide byli vděční, ale byli taky takoví, kteří byli závistiví ...a nemohli to (tu emoci) udržet. Ztrácíš někdy víru v člověka?

M: Ano

R: Jedno z témat, které Bashir ve svém interview vyvolal, jsou ty stejné spekulace, které byly živnou půdou pro bulvár, talkshow a vtípky přes 20 let ....
Změna vzhledu MJ.

B: Lidé podstupují plastické operace pořád ... klidně i každý týden.

M: Celou dobu (přitakává tomu co B. říká). Většina slavných (celebrity všeho druhu), filmové stár ... víš?

B: Tak proč je to takový problém, když to děláš ty?

M: Říká se, že jsem v tomhle posedlý, ale to není pravda. To co říkají, že jsem udělala, to není pravda. Neudělal jsem si oči, ani lícní kosti, ani ústa, ani podbradek ... to je lež. To už je příliš ...

R:  V průběhu posledního interview, 8 měsíců později, M. Bashir ještě vztekleji (zakous se do toho) tlačí na téma klepů, které souvisí s operacemi M. Téma, ve kterém Bashir tvrdí, že M. nebyl upřímný.

B: Ale víš, změnil jsi se fyzicky, je to pravda? Na fotografiích ...

M: Ne, je to proces dospívání .... člověk roste a mění se ...

B: Ano, ale i tvar tvé tváře se změnil ...

M: Ne, to není pravda. Neměl jsem žádnou plast. operaci mé tváře, kromě nosu. Pomáhá mi to při dýchání a také, abych lépe zpíval vyšší tóny. Noviny (média) si to všechno vymyslely ... (pak v rychlosti opakuje, že si nedal dělat oči, ústa, prostě nic z toho, viz předchozí odpovědi).

B: Myslíš si, že lidé přehánějí s plast. operacemi?

M: Je to jejich věc.

B: Proč se tedy tak bráníš, když říkají: Mick Jagger měl jednu operaci, P. McCartney měl možná jednu, MJ měl jednu!

M. Oni to ale nedělají tímhle způsobem!

B: Jak to dělají?

M: Vyzdvihují mě (poukazují na mě), jak bych byl jediný, proto!

B: Takže, kdyby lidé říkali: M je stejný jako ostatní, neštvalo by tě to tak moc?

M: Ano, přesně tak .

B: Jak chceš operaci face-liftingu, tak si ji udělej!

M. Ano, jestli tě to učiní šťastným ...

 

R: Ať máte jakýkoliv názor na Michaelovy plastické operace, jeden fakt je jasný. M. Bashir ve své show pouze vzpomínal na jednu z nejvíce pozorovaných změn v Michaelove vzhledu. Kdyz byl Michael malý, byl černoch.Teď, když je dospělý, vypadá jako běloch.

M: "Byla to pomluva. Říkali,ze používam krém, abych se vybělil. To není pravda. Mám vitiligo."

R: Vitiligo je nemoc (zdravotni stav), kterou, jak tvrdí Jackson, trpí od 20 let.Tato znetvořující kožní nemoc postihuje okolo 2 procent obyvatel a odstraní téměř celý kožní pigment. Výsledkem není pouze zblednutí, ale vzhled porcelánově bílé kůže....

K: Začalo to celkem brzo. Snažil se to přede mnou skrýt. Celkem dlouho se to pokoušel. Dokonce se pokousel zakryt make-upem odstín kůže způsobený nemocí. Rozšířilo se to ale  tak moc... po celém telě. Pokoušeli jsme se to ukrýt tak dlouho, jak to šlo až do té doby, kdy řekl Oprah: "Nesnažím se být bílý. Mám kožní nemoc."

R: Ztrata pigmentu u lidi trpicich vitiligem zvysuje sanci na rakovinu kuze. Pozaduje neustaly pobyt ve stinu a hrubou vrstvu makeupu nebo opalovaciho kremu s vysokym faktorem.

K: Na zacatku jsem se snazila sjednotit bile fleky s tmavymi castmi kuze.Pozdeji se to rozsirilo tak,ze jsme museli prejit do svetlejsich odstinu,protoze to mel po celem tele. Musel mit make-up po celem tele. Bylo jednodussi udelat zmenu do svetlejsiho odstinu. A tak to je.

R: Ale pro Michaela bylo jednim z nejbolestivejsich vedlejsich nasledku vitiliga to, ze mu to pripominalo jeho drivejsi problemy s kuzi, v době, kdy byl dite a stydel se za to.
 

B: Mluvil jsi o tom, jak jsi prozival dospivani, jak to bylo pro tebe hrozne. Dival jsem se na fotky z te doby a mas na nich hodne akne.

M: Ano. Stydel jsem se, tehdy strasne hodne. Hruza. Bylo to jako nemoc.
 

R: Pravdepodobne nejvice znepokojujici a opomijena vec, ktera souvisi s plast. operacemi, vysla na svetlo v prubehu rozhovoru o operacich, ke kterym se Michael priznava.

B: Rikas, ze mas jen jednu operaci nosu.
M: Dvě.

B: Mas dvě?
M: Pokud si dobře pamatuju
R: To je moment,kdy se tv show zastavuje, ale kdyby M. odpovedel o 10 vterin drive, dovolil by pripomenout vazne zraneni, které ovlivnilo jeho vzhled.
M: Ne ne ne. Drive jsem byl tezce popaleny"
B: Krome této operace, kde vime, ze si se popalil
 

R: 27. ledna 1984 tocil Michael reklamu na Pepsi, ktera se mela kopirovat koncert. Behem posledniho zaberu, se planovany vybuch nepovedl,tak jak mel. Michaelovi vzplanuly vlasy.

K: Byl tak hrozne popaleny na vrchu hlavy. Cely vrch hlavy byl v plamenech primo prede mnou. Nemohla jsem nic delat.Nemohla jsem se tam v tu chvili dostat. Ale Miko, syn Marlona Brandona, prorazil bariery, priskocil k nemu a uhasil ohen holyma rukama."

Tehdy: "Bude mit lekarskou peci 24h denne. Diky jeho dobremu zdravotnimu stavu a sile je jeho sance na uzdraveni vyborna.

R: Michael byl prevezen do nemocnice s popaleninami druheho a tretiho stupne. Poskozeni se pokusili opravit jeho kuzi. Ale jak jsme se dovedeli, jak byla tato nehoda vazna, byla Bashirem uplne ignorovana.

B: Nemas neco delane s tvaremi?
M: Ne. S temito kostmi? Nee.
B: Nejake implantaty?
M: Ne. Muj otec mel takove..kosti
B: A co tvuj dulek v brade?
M: Muzeme zmenit toto nekonecne tema? Jsou to bulvarni nesmysly" Muzes se nad tohle tema povznest, jde to mimo tebe. Jsi respektovanym novinarem .
B: Vim 
M: Ty nejsi bulvarni ....

R: Vratime se zpet s otazkami na zmenu vzhledu, ktere jste nikdy neslyseli.

M: Ze dne na den me zacli nazyvat podivny, divny, blazen. Rikali, ze jsem holka, homosexuál, ze chci koupit kosti sloního muže, spim v kyslíkové komore. Zadna z tech veci neni pravda."

R: Uslysite rozdily v nazorech.
B: Jsi spokojeny,ze jsi to ted udelal?
M: Ano,protoze jsem se podelil
B: Dokonce i pres to,ze jsi byl napadany. Pres to, ze lide v Americe rikali, ze bys nemel mit deti
    v peci?
M: Hodne lidi rikalo: Nechte ho na pokoji. Budte zticha. Hodne lidi"
R: Cele sezeni je zaznamenane na MJ vlastni kamere.

M= Michael
R=Reportér
Jer.=Jermaine
D=Debbie Rowe
Kar=Karen Faye (vizážistka M)
Ham: Hamid Moslehi (fotograf M)
B=Bashir (hňup)
() v závorkách uvedeny upřesnění překladu apod.
________________________________________

R: Jednou ze základních vlastností žurnalistiky je, že má být objektivní. Jak jste mohli slyšet v posledních zprávách s MJ, jednou z nejdůležitějších námitek týkajících se způsobu prezentování materiálu z interview, který Bashir později poskytl také novinám a TV, byl nedostatek objektivity ze strany Bashira.
Jak jsme viděli, některé Bashirovy komentáře (odvysílané v dokumentu), se nakonec ukázaly být zcela odlišné od těch, které poskytl on sám (Bashir) v materiálu natočeném na vlastní kameru M (nahrával si to).

O ranči M:
Komentář Bashira v jeho dokumentu: Nejvíce znepokojující je fakt, že mnoho společensky postížených (myšleno: že jsou to děti třebas z chudších rodin nebo tak) dětí navštěvuje Neverland. Je to nebezpečné místo pro zranitelné a citlivé děti.

Co řekl Bashir mimo kameru: Byl jsem tu včera a viděl jsem, že je to skutečně poctivá (upřímná, solidní) dobrá věc.

O výchově dětí MJ:
Komentář Bashira v jeho dokumentu: Jsou omezovány. Jsou příliš chráněné. Rozčiloval mě způsob, jakým jeho děti musely trpět.

Co řekl Bashir mimo kameru: Tvůj vztah s tvými dětmi je výborný (senzační).
(M říká, že je miluje).
Bashir pokračuje: Až mi do očí vstoupily slzy, když tě s nimi vidím …


R: Další námitka MJ vůči dokumentu je, že v něm byly opomenuty některá tvrzení, jež by mohly přispět k větší objektivitě. Jako v případě, kdy Bashir věnoval skoro 8 minut na téma týrání M jeho otcem.

Komentář Bashira v jeho dokumentu: Pamatuješ, jak jsi mi říkal, že jsi chtěl útect od otce?
M: Nenáviděl jsem ho, schovával jsem se před ním.

R: Ale do svém dokumentu Bashir nedal tento krátký komentář:
M: Ranil mě, když jsem byl malý, ale je genius. Ten člověk je genius…


O záměru M vzít své děti do ZOO:

Komentář Bashira v jeho dokumentu: To není výlet pro dvě malé děti, každý to věděl kromě MJ.
V dokumentu chybí odpověd´ M: Vždycky chodím do ZOO. Většinou, když zamykají. A tehdy nám řekli, že bude zavřeno.

R:  V tématu změny vzhledu M, byla naprosto zignorována choroba vitiligo (postupná ztráta pigmentu), těžká popálenina hlavy (úraz při točení reklamy pepsi) a rekonstrukce kůže v místě popáleniny. O tom nebyla v dokumentu byt´ jen zmínka.

M: Můžeme změnit toto nesmyslné téma? Je to téma bulváru (bulvárních novinářů). Můžeš se nad tohle téma povznést, jde to mimo tebe (jako by chtěl Bashirovi říct, že tohle jako profi novinář nemá zapotřebí).

R: Věříte-li nebo ne tomu, že podle M nebyl dokument Bashira skutečným obrazem jejich interview, je tady jedna otázka, kterou si klade mnoh lidí: Jak si MJ, 44 let, který většinu života prožil ve světle reflektorů, mohl dovolit úplně se otevřít (svěřit) naprosto cizímu člověku? Materiál natočený na vlastní kameru M, vám to pomůže lépe pochopit.

Bashir v pozadí říká: To bylo úžasné. Děkuji. To bylo skutečně vyjímečné.

D: Mám pocit, že pro historii (pro dějiny, pro svět) lidé chtějí skutečně někoho velkého (vyjímečného) … a chtějí být …. ta osoba je tak talentovaná, musíme z něj vytvořit boha, musí být perfektní … a jenom se ta osoba na tom místě ocitne (myšleno na vrcholu), nálezají (ti lidé co ji tam nahoru dokopali) více zábavy v ničení (trápení, dostání ji zas dolů) té osoby.

B: Nakonec, když hovoříš o tom, jak je to opravdu, rozzáříš se …. a o to jde, ukázat, kým skutečně jsi.

Jer.: Celý Bashirův dokument byl pokus jak ho zničit. A M mu uvěřil (důvěřoval mu) …
Vzali ten materiál do studia a prostě vysekali toli věcí … a ten způsob jakým byly vedeny komentáře reportéra (Bashira) v průběhu dokumentu (myšleny: ty rádoby Bashirovy analýzy). To prostě nebylo fér.
 
B: Proč jsem tohle neslyšel dříve?

Kar.: Nevím. To ty mi to řekni …. já jsem vždycky, vždycky …

M: Neznáš je Martine, udělají z tebe šílence. (M. mluví jako o sobě, že novináři z něj udělali šílence a že Bashir nemůže vědět jak to funguje, proto nemohl některé věci vědět resp. je slyšel prvně.)

Ham: A tehdy začal pomalu říkat svoje názory … jako novinář: Chtělbych vidět pravdu tak, abych se mohl rozhodnout, co si o tom mám myslet.

M: Znáš mě už dlouho (mluví ke Karen) …

B: Nejenom ty … to jde poznat!

Kar: Takoví jako Bashir přicházejí a odcházejí … M bude žít věčně, v každém srdci…

B: Proč mu dříve nikdo nedovolil promluvit?

D: Jestli skutečně to video nebo cokoli co jsme natočili mělo být o M, tak ho to ukáže jako starostlivého, milujícího, shovívavého (majícího pochopení) otce, osobu, člověka. Protože takový je.

 

R: At´ po shlédnutí tohoto programu cítíte cokoli, je těžké popřít, že MJ je složitá a kontroverzní osoba, která poskytne upřímné odpovědi doslova každému, kdo se s ním setká, at´už přes hudbu nebo osobně. Během posledních 2 hodin, naším jediným cílem bylo prezentovat objektivní pohled na události, ukazujíc je tak jak se staly a dovulujíc vám vyvodit z toho vlastní závěry. Ale myslíme si, že má smysl ještě něco doplnit.

Cituji Bashira: MJ je vynikajícím otcem pro své děti a nikdy jsem neviděl nic, co by se dalo kvalifikovat jak přestupek (trestný čin).
To je citát z interview z minulých dní.
Děkuji za váš čas. Jmenuji se Maury Povich (Maury děkujem!!!). Dobrou.

 

B: Ztrácíš někdy víru v člověka?

M: Ano. Ano, samozřejmě.

B: Můžeš vždycky dělat to, co je správné?

M: Ne. Ne. Není důležité co děláš, vždy se objeví někdo, jež řekne o někom něco … mají svůj vlastní názor … není důležité co děláš… není důležité jak dobré jsou tvé úmysly. Vždy se najde nějaký blb, hněvivá osoba, která tě bude chtít zničit … a všechno co se pokoušíš udělat, je dát trochu lásky, radosti … tohle  … to je všechno.

Dovětek:
Granada, která produkovala dokument Bashira „Living with MJ“ vysílaný na  iTV tvrdí, že to byl spravedlivý a objektivní portrét MJ a nadále se snaží toto tvrzení udržet.

 

Z polských titulků přeložila flexix. Díky! ♥ Upravila Kiwi

 

 

Komentáře: Život s Michaelem Jacksonem II.

John

Smithk891 03.11.2017
You made some really good points there. I checked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this site. fgecdkdefaffabec

byl vjeříci

niki 07.07.2012
michael jackson byl hodně věřící člověk jednoho imitátora znám zpíva a tancuje jako on jmenuje se pavel janák a michael jackson byl čestní dobrí a hodně věřící člověk vyděla sem jednou jeho koncert na živo akorád že se na mně mačkalo spousta lidí fuj

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com