Fanoušci


"Co si pamatuju nejvíce, byla Michaelova oddanost jeho fanouškům. Čerpal sílu z jejich lásky a jeho vděčnost za jejich ohromující náklonnost byla bezedná.

Vzpomínám si, jak jsem ho viděl v new yorkském hotelovém pokoji, jak před odjezdem prohlíží všechny šuplíky a skříně. ´Ztratil jsi pas?´, žertoval jsem. 

´Nechci tu nechat nějaké dárky,´ řekl mi vážně. Vyndal z papírového sáčku plyšovou hračku, kterou fanoušek ozdobil srdci, a přitiskl si ji k srdci způsobem, který jsem už znal. Michael objímal každý dárek, který dostal, jako kdyby chtěl do svého srdce absorbovat energii lásky.

´Schovávám si všechno, co dostanu,´řekl. ´Uchovávám si všechno jako poklad. Je to pravda. Mám balík M&M´s, které jsem dostal před 30ti lety, když jsem byl malý. Jednou pro to postavím muzeum.´"

"...Jeli jsme z Knightsbridge hotelu s trochu stáhnutými okýnky. Kolem chodníku byl dav asi 2000 lidí. Asi 60 mladých lidí se oddělilo od davu a běželo za naším autem. Bál jsem se, že by někdo z nich mohl spadnout pod naše kola, ale oni byli tak nevázaně šťastní. Křičeli: ´Michaeli, milujeme tě!´

Michael dal pokyn řidiči, aby zpomalil, otevřel a dotýkal se rukou svých fanoušků. ´Milujeme tě, Michaeli!´´Já vás miluji více,´ odpověděl.

Během těch několika dalších dnů jsem ho to slyšel říkat mnohokrát. Když Michael předstoupí před své fanoušky, kteří čekali hodiny na to, aby ho mohli na chvilku vidět, vidíte, že někteří z nich zkamení. Mají pro něj zprávy, chtějí mu říct, co pro ně znamená, jak se jich dotkla jeho muzika, ale všechno, co v té chvíli dokážou, je hledět.

Mnoho z nich přináší ručně dělané dárky, vyšívané podušky, kresby, svíčky, vlajky. Vezme si (MJ)každou tu věc a na chvíli ji podrží. Říká: ´Děkuji ti, miluji tě´ pořád a pořád dokola. Neodmítá žádosti o autogram nebo fotku. V Oxfordu jsem s ním za velkého deště šel přes 200 metrů tam, kde bylo mnoho jeho fanoušků, kteří nedostali lístky. Všichni tam stáli v dešti a modlili se, aby ho mohli spatřit. A to byli ti praví fanoušci.

Michael opravdu miluje své fanoušky. Když jim to říká, neříká to povrchně, jako to dělá mnoho hvězd. Myslí to takhle: Když jsme šli té noci v dešti, pohyboval se pomalu, s berlemi, nohu měl v sádře. Časem jsme se dostali zpátky do limuzíny. Byl zmrzlý a vyčerpaný. Dotkl jsem se ho svýma rukama a nechal ho načerpat mou energii. Seděl tiše se zavřenýma očima, perfektně akceptoval možnost léčení pozitivním myšlením.

Dárky od fanoušků jsou vystaveny v Michaelově hotelovém pokoji. Kdekoliv zůstává, a on se hodně stěhuje, dokonce i mezi různými místy v jednom městě, jeho oblíbené dárky jsou na očích. A on má hodně oblíbených dárků. Používá je jako ´slib´, připomínají mu lidi, kteří s ním nemůžou být, tak jako vy dáváte fotky svých blízkých do peněženky. Na Michaelových stěnách jsou obrázky jeho vlastních dětí, obrázky jeho a jeho přátel, ale to množství dárků od obdivovatelů jako by bylo také jeho rodinou....

Dva jeho fanoušci se vloupali do mého domu, když jsem se ženil. Michael byl můj svědek. Tihle dva nakonec prosili jen o to říci Michaelovi ahoj, když ceremonie skončí.

Michael jim neřekl jenom ahoj. Usmál se na ně, objal je, převzal jejich dárky, nechal se s nimi vyfotit, natočit kamerami ... řekl jim, že si cení jejich přátelství, že se vystavili takovému nebezpečí, aby mu přinesli dárky. Oběma jim požehnal..."

Uri Geller, izraelský jasnovidec a kouzelník

 

"Michael byl skutečně neuvěřitelný člověk. Tolika lidmi byl špatně pochopen.

Byl neuvěřitelně, neuvěřitelně, neuvěřitelně citlivý. Byl k lidem skutečně citlivý. Jedna z prvních věcí, které si uvědomí lidé, kteří s ním pracují, je fakt, že chce, aby se s každým správně zacházelo.

Úplně pokaždé, když jsme šli ven - pokuste si to představit - každý den byli u jeho domu fanoušci. A on pokaždé stáhl okénko u auta. Vždy zastavil a mluvil s lidmi, s těmi fanoušky, úplně pokaždé a to až do bodu, kdy jsem se začal obávat o jeho bezpečnost. Své fanoušky bere velmi vážně, je neoblomný a vlídný."

Big E, jeden z Michaelových bodyguardů v rádiovém rozhovoru

 

"Byl to hrdý muž se spoustou důstojnosti a slušnosti. Vidět ho bylo totálně vyčerpávající a všechno to bylo téžké unést. Poté, co bylo jisté, že bude stíhán soudně, byl nejdříve úplně v háji. Nemohl uvěřit tomu, že mu to mohli udělat. Ale po tomto období deprese se sebral a změnil přístup. Opět se stal bojovníkem a byl připraven celou záležitost napadnout. Přesto to pro něj bylo neuvěřitelně těžké období.

Kdyby neměl své fanoušky, bylo by pro něj téměř nemožné najít další smysl života.

Byl jsem tím trochu šokován. Věděl jsem, že Michael své fanoušky skutečně miluje. Ale nikdy by mě nenapadlo, kolik síly získal z faktu, že ho fanoušci milují.

Když se cítil špatně a byl na dně, fanoušci ho rozveselili svými dárky a dopisy. A on je z celého srdce miloval. Především malby. Nejen v těchto krušných časech, ale vždy. Ať jsme byli kdekoliv, když byli okolo něj fanoušci a on spatřil kresby a malby, vždy řekl: ´Přineste mi ty obrázky, přineste mi je!´

Fanoušci byli jeho rodinou. Byli jeho berlou a dávali mu sílu. Více, než cokoliv jiného. A on je pro tohle nade vše miloval. Říkal to i svým dětem. Pokaždé, kdekoliv jsme byli, např. v hotelu, ukazoval fanoušky svým dětem a vysvětloval jim, co pro něj fanoušci znamenají a jak moc ho milují.

Michaelova síla a útěcha jasně přicházela od fanoušků. Miloval je více, než mohou slova vyjádřit. Vždy, když řekl, že je miluje a ´Miluji vás více´, byla to prostě pravda.

Dieter Wiesner o Michaelovi a jeho fanoušcích v období soudu

 

"Já prostě miluju svoje fanoušky! Miluju je do jednoho a co dělá mé srdce štastné je, když vidím, že podporují mou víru v rodinu a děti. Mají ty velké transparenty s dětma a jsou se mnou, pochopili to, víš? Oni chápou, co říkám ... !!!!"

"Byl jsem obdařen darem, který mi dal Bůh a nejsem "dnes tady, zítra pryč" umělec a to dovoluje lidem, veřejnosti, se mnou růst. Když se mnou vyrůstají je to větší emocionální kontakt a oni se cítí se mnou propojeni, jako bych byl jejich bratr. Lidé ke mě přicházejí a řeknou "Michaele" začnou mluvit, chytnou mě prostě jako by byli můj bratr nebo sestra. A já hraju jako kdyby, víš, musíš s tím souhlasit. Oni opravdu cítí, že jim patříš."

 

"Oni opravdu někdy blázní... Jsou velice šťastní, že mě vidí. Mají pocit, jako když mě osobně znají. Mají moje fotky na svých stěnách, víte, moje hudba hraje v jejich domě, takže mě chtějí obejmout, nebo se mě dotknout, políbit... Tak obvykle reaguji zpět s objetím. Protože je miluji... Já opravdu miluji mé fanoušky. Amen, amen ze srdce. To je skutečná pravda. Miluju je. Stejně jako když jdeme do určité země na turné třeba a oni jsou venku, a spí na ulici. A nechám jim koupit pizzu, a teplý čaj... Opravdu se o ně postaráme. Jsou velmi, velmi, velmi sladcí a podporují mě, pomáhají mi."

Michael Jackson 

 

Rabín Schmuley: "Takže nejdříve tě milovali kvůli písním a tanci, ale pak se dostali za ten bod."

Michael Jackson: "Yeah, oni objevili to, jaký jsem, co se snažím říct... V hudbě je poselství, které je víc než jen beat a rytmus. Má to nějakou opravdovou hloubku."


"Michael se dotkl našich srdcí a inspiroval miliony po celém světě svým mimořádným hudebním talentem a opravdovou láskou a péčí o lidstvo. Naši lásku a vděčnost si Michael zasloužil tím, kdo byl a co dělal a napomohl tomu, aby se tento svět lepším místem. Byl bezesporu jedním z největších humanistů naší doby, ten, který jediný udělal pro svět více, než mnoho vlád. Michael si zaslouží všechnu lásku, kterou dostával, a bude ji nadále dostávat od fanoušků po celém světě navždy ...

Cítíme velkou pravdu, která v něm žila, čistotu, která byla v jeho srdci, nevinnost jeho duše. Slyšíme v jeho hlase smutek, touhu, krásu a vášeň skutečného ducha. Milovali jsme se Michaela vroucně a stejně tak nás zamiloval on. Byli jsme mu inspirací, aby i nadále vytvářel tu nejlepší hudbu na světě. Byla to láska jeho fanoušků a také jeho rodiny, která mu pomáhala ve velmi těžkých časech v jeho životě. Michael byl jednou z nejvíce nepochopených osob.

Ti, kdo měli to štěstí, a byli v blízkosti Michaela a opravdu ho znali, ho shledávali úžasně milujícím, starostlivým, inteligentním a géniálním. Michael byl nadaný mimořádnou pravomocí projevu a když zpíval, lidé byli schopni vnímat a cítit jeho energii, což přivádělo tisíce fanoušků k mdlobám ve stavu hudební blaženosti na většině jeho živých vystoupení během jeho tří světových turné. Při písni během turné HIStory ve Vídni jedna dívka omdlela v Michaelově náručí a on ji zvedl, aby jí podal bodyguardovi a dokázal, že také fyzicky byl silnější, než si někteří lidé mysleli. (pozn. - video vlevo na liště) Michael měl se svými fanoušky naprosto výjimečný vztah, neviděný u jiných umělců. Stáli při něm za každých okolností a on mnohokrát zdůraznil, že si toho nesmírně váží."

Fanoušek na You Tube 


 Vzkazy pro fanoušky:

 

"Děláte mě tak šťastným, cítím vaši energii přes zeď.

Obloha je limitem.

Vyšší vědomí.

Jako vždy, pracuji tvrdě na hudbě, filmu a představení.

Miluju vás.

Michael Jackson
 

Mám vás všechny skutečně moc rád.

Dnes večer nahrávám, pro vás všechny,

jste mojí skutečnou inspirací.
Žiji pro vás a pro děti.
Buďte živí, buďte volní, pociťujte plynulost, bezděčnost, podstatu Boha.

Miluju vás.
 

M. Jackson a rodina

 

 

Musím teď spát, opravdu vás všechny navždy miluju, slibuju.

S láskou Michael Jackson

 

 

 

 

 

 

 

Všechny vás moc a moc miluju. Jsem bez vás osamnělý, jste můj život. Prosím, vždy mě milujte. Spalte všechny bulvární noviny. S láskou Michael Jackson

 

 

 

 

"Byli jste to vy, kdo dali své srdce všanc. Byli jste to vy, kdo vystoupili z řady, aby obhajovali někoho, koho milují. Byli jste to vy, kdo mě, v celosvětovém měřítku, podporovali - jako má armáda, mí bojovníci lásky..."

Michael Jackson ke svým fanouškům

9. října, 2007

 

Mým fanouškům po celém světě:

 

Chtěl bych vám poděkovat za všechny krásné dopisy, fotografie, videa a dárky, které jste mi poslali k narozeninám.

Byl jsem ohromený vaší laskavostí.

Vaše pokračující láska a podpora pro mě znamená opravdu hodně. Skutečně miluju a vážím si vás všech... z hloubi mého srdce.

Byl jsem teď skutečně zaneprázdněný. Doufejme, že všichni uvídíte výsledky mého nedávného focení pro L´Uomo Vogue.

Brzy se s vámi podělím o další vzrušující a překvapující novinky.

Prosím, znovu vězte, že každého z vás miluju a posílám vám srdečné poděkování a vřelé přání.

Upřímně, Michael Jackson

 

 

 

Jste tak krásní

 

Mí fanoušci jsou důvodem, proč pokračuji v tom, co dělám. Vidím je jako svou rodinu, své přátele, své děti. Bez svých fanoušků nebych nebyl člověkem, kterým jsem. Věnuji tuto knihu vám všem a chci, abyste věděli, jak moc vás všechny miluji.

 

 

Jste pro mě tak krásní

Vaše opravdová láska mi ukázala cestu

Cestu, kterou jsem musel jít

Jsem šel s vámi

 

Tisíce mil 

Skrze zraňující lži

S vámi jsem stál silný

 Probojoval jsem se tím

 

Jste tak krásní

Jste tak barevní

Jste tak kouzelní

Jste mojí spásou

 

Šetrně jste osušili mé slzy

Spláchli mé strachy

Díru v mé duši

Jste zacelili

 

Protože vy,

Vy jste tak krásní

 

(Jste vším, čím jsem já)

(Hluboko v mé duši)

 

Byli jste tam

 

Michael Jackson v jeho oficiální foto knize 

V roce 1991 nazpívali fanoušci Michaela Jacksona z UK a Irska píseň Look What You´ve Done. Píseň napsala a produkovala textařka a skladatelka na volné noze Denisa Pfeiffer jako poctu Michaelovi. Po dokončení videa zaslali kopii na 8 různých míst spojených s Michaelem.
 
O několik let později, v rozhovoru se skladatelem písně, Michael řekl toto: "Ano! Mám 3 kopie! Plakal jsem, když jsem to viděl. Dal jsem to do kufru s věcmi, které si nechávám."
 
 

 

     Michael s fanoušky:

Fanynka, která omdlela na pódiu:

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com