Prince - Michael Joseph Jackson Junior

 

 

Prince Michael Jackson Jr. (podle rodného listu však Michael Joseph Jackson Jr.), se narodil 13. února 1997 krátce po 1. hodině ráno v nemocnici Cedar-Sinai v Los Angeles.

Dle rodinných příslušníků je velice chytrý, má hodně znalostí o spoustě věcí a dokáže mluvit snad o všem. Rád se dívá na kanály History a Discovery a ve škole má samé jedničky. Miluje dělat domácí filmy s ostatními dětmi. Má rád technické přístroje, motorky, hraní videoher a sport. Jednou by chtěl produkovat filmy.

 

4 měsíční Prince s rodiči v hotelu: youtu.be/k7udnbHT2qw

Malý Prince s tátou hrají šachy: youtu.be/NgyvfHtUkN0

 

„Ani dnes si nemyslím, že by [sláva jeho otce] pro nás měla stejnou váhu jako pro ostatní lidi ... protože to byl náš otec, náš táta.

„Myslím, že nám to (jeho výjimečnostt a sláva) nějakým způsobem došlo, když jsme sledovali nějaká videa z jeho vystoupení - a já jsem byl zvyklý na to, že ženy omdlévají, když vidí svého umělce, ale  co na mě udělalo dojem bylo, že omdlévali ti obrovští svalovci a museli být vytaženi ven.
Říkal jsem si, ´OK, tady se děje něco jiného.´

King's Son Productions (Princova společnost) má tuto mantru, kde je titul získáván, ale jméno je dáno (poukaz na jednu z písní Michaela Jacksona). Narodil jsem se jako princ a to bylo jméno, které mi dal můj táta, ale můj otec si vysloužil epiteton „Král popu“. To se stalo díky tvrdé práci a mnohaletému tréninku a všemu, na čem tvrdě pracoval. Je to tedy forma motivace. Jmenuji se Prince, ale pro všechny záměry a účely jsem králův syn. Pracuji na tom, abych získal svůj vlastní epiteton.“

„Když jsme vyrůstali, táta vždycky říkal: ´Je mi opravdu jedno, co budete v životě dělat, pokud budete šťastní a budete to dělat nejlépe, jak dokážete. Pokud chcete být školníkem na střední škole, měli byste být nejlepším školníkem, kterým můžete být.´“

Prince Jackson

 

“Naučil mě, co znamená být mužem; ukázal mi, jaké to je být otcem. Takže to mohu předat svým dětem a nebo pomoci někomu, kdo má děti. Chovám se k dětem mého bratrance (a zároveň opatrovníka) T.J., jako by to byly mé děti. Bavíme se spolu, rád se o ně starám. Což znamená, že je rozdovádím a oni se mnou řádí. Ale myslím, že takhle zřejmě pokračuje to učení.”

“Hudba je velká část mého života. Díky mé rodině utvářela to, kdo jsem, ale já se vždy chtěl věnovat produkci. Můj táta se mě ptal, co bych chtěl dělat a já vždy odpovídal, že produkci a režii.

(Michaelova rada:) ´Nikomu neveř. Zní to blbě, ale spousta lidí je motivována sama sebou.´ Řekl, ´nikomu nevěř, jen proto, že to zní jako dobrý nápad - prozkoumej to.´ Je mnoho lidí, kteří se mnou nebo s mými sourozenci budou interagovat jen proto, kdo jsme.

Když zemřel, začali jsme být bombardováni vším (negativní zprávy z novin). Byl to šok. Všechno přišlo zároveň. Ale naučili jsme se, jak se s tím smířit tím, že jsme to tak nějak ingnorovali. 

Můj táta se mnou mluvil jako s dospělým. Řekl mi důvod, proč nosíme masky, je to, že chce, abychom měli své vlastní životy bez něho. (Takže sourozenci mohli často chodit venku bez toho, aniž by je kdokoliv poznal.)

“Když jsem byl mladší, ani jsem nepřemýšlel o tom, jestli tak žily i ostatní děti. Ale když jsem se dozvěděl, kdo je, zjistil jsem, že to nebylo normální.

Vzpomínám si, že jsme byli v Disneylandu a já šel k oknu a tam byla spousta fanoušků, kteří na mě mávali a fotili si mě. Myslel jsem, že to je normální, tak jsem jim taky mával. To, že jeho práce znamenala pro lidi hodně, jsem si uvědomil, až když jsem viděl video, na kterém vystupoval a lidé omdlívali a kolabovali."

“(Charita) je něco, co můj táta vždy dělal, a do mě a mých sourozencl vštípil, abychom v tom pokračovali. Vzpomínám si, že nás vzal do dětské nemocnice a všechny děti byly velmi nemocné. Když ale vešel do místnosti, celá se rozzářila. Všechny děti byly šťastné.”

"Nemyslím si, že to (jeho smrt) je něco, z čeho se někdy dostanete. Vždy to bude chybějící část života. 

Vyrovnávám se s tím tak, že ho (otce) všemi způsoby zahrnuju do svého života - od loga mé společnosti, která v sobě má jeho části, po používání jeho metafor a snahou o následování všeho, co nás naučil. Můj bratr a moje sestra, my všichni se s tím vyrovnávali jinak. Čím jsem starší, tím je to lepší.

Nikdy nemohu být od svého otce oddělen - je mi velkým příkladem. A já s tím opravdu nemám problém. Jsem hrdý na to, že nesu jeho jméno a že jsem jeho syn.”

Prince ve Vanity Fair, 2016

 

 

“Nejsem nadšený z toho, když zveřejňuju svůj soukromý nebo osobní život, ale chápu důležitost toho ukázat, co dělám a snad tím inspiruju ostatní, aby nějakým způsobem pokračovali v šíření dobra a pomoci komunitě."
 
Prince Jackson
 
 

Prince ve 20 letech založil na popud svého spolužáka a fanouška Michaela Jacksona Johna Muta nadaci "Heal Los Angeles", charitativní organizaci, která má pomáhat dětem, které vyrostli mimo systém, a je odnoží organizace Michaela Jacksona "Heal the World". Organizace se primárně zaměřuje na týrané děti, bezdomovectví a hlad v oblasti Los Angeles. 

 

 

„Myslím, že by byl určitě pyšný na práci, kterou děláme, a co dáváme zpět komunitě."

Myslím, že je to jen způsob, jak mě a mé sourozence táta vychoval.

Neumím tančit. Je to velmi smutné, je to velmi smutné. Tenhle gen jsem nedostal.

Vlastně se mu nelíbilo, když jsme sledovali jeho práci. Nevěděli jsme, kdo je jako král popu, dokud jsme nebyli výrazně starší. Když jsme viděli video z jeho koncertu a jeho vystoupení, a jak pak dívky omdlévali a frajeři omdlévali, a to bylo šílené.

Já a moji sourozenci spolu vycházíme opravdu dobře. Zvláště moje sestra, tolik vyrostla, a myslím, že byla schopná opravdu vstát. Nevidím se jako její starší bratr. Jsme jako rovnocenní partneři, když to přijde. A Bigi je na svůj věk hodně zralý - je to docela silné pouto.
Můj táta mě vždy učil, abych byl příkladem, takže doufám, že můžu být dobrý příklad, že se můžete bavit tím, že budete pomáhat ostatním lidem, a jen tím že můžete něco změnit, tak povzbuzuju ostatní, aby dělali totéž."

Prince pro Today.com 31.10.2017

 

 

*** Gracie Academy ***

 instituce bojových umění, kterou Prince léta navštěvoval a která mu pomohla vyrůst do člověka, kterým je. 

 

 

Rád mluvím o umění všeho druhu, od tetování po architekturu. Cítím, že se můžu s lidmi domluvit o různých formách a prostředcích umění, ale velmi zřídka jsem byl 2 dimenzionálním uměním uveden do hypnotickém a kontemplativního stavu. Když jsem navštívil Tokio v Japonsko, byl jsem vystaven tomuto japonskému umění zobrazujícímu vlny a do toho obrazu jsem se ponořil. V těchto vlnách, mezi jejich bouřlivou silou a jemným pohybem, nacházím rovnováhu, a pokaždé, když se podívám na tento obrázek, si všimám něčeho, co mě dále uchvátí:

 

"Včera jsem s poctami (Cum Laude) absolvoval Loyola Marymount University ve škole obchodu se zaměřením na podnikání. Setkal jsem se s tolika lidmi a naučil se toho tolik, že už jen ta zkušenost stojí za to. Přál bych si, abych mohl poděkovat všem, kteří mi to pomohli dokončit, ale nemůžu a bohužel nejsou všichni na snímku. Ale největší díky patří @ tjjackson9 a jeho bratrům @ tarylljackson a @tajjackson, kteří mě neustále tlačili k promoci a tomu, abych dokončil studium, když jsem toho chtěl nechat. Upřímně řečeno, nemůžu vám říct, jestli to všechno stálo za to, ale jsem pyšný na svůj titul, protože věřím, že je to důkaz mého odhodlání a disciplíny. Jsem LMU vděčný za vzdělání celé osoby a implementaci hodnot jezuitů, protože věřím, že inspirují absolventy, jako jsem já, k tomu, aby i nadále měnili svět k lepšímu."

Prince Jackson 12.5.2019 přes Instagram

 

Prince promoval spolu se svou přítelkyní Molly, se kterou se seznámil právě na této škole a se kterou jsou spolu od jara 2017:

Jeho šerpa nesla jméno Prince Michael Jackson Jr., název Heal the World Foundation a citát svého otce z proslovu na oxforské univerzitě v roce 2001:

 

 

 

"Ve světě naplněném nenávistí se musíme odvážit doufat. 

Ve světě naplněném hněvem si musíme troufat utěšovat. 

Ve světě naplněném zoufalstvím se musíme odvážit snít.

 A ve světě naplněném nedůvěrou, si musíme troufat věřit."

Michael Jackson
 

 

 

 

 

 

Prince je veliký milovník zvířat, obzváště psů a plazů. Dole na fotkách s Kenyou, kterého dostal od svého otce a OJ, který je útulku:

 

 

Prince má rád sport, je pravidelným návštěvníkem posilovny a sem tam vyzkouší i něco nového:

 

Jeho vášní jsou motorky, obzváště jeho "Dirty Diana", na které podniká dlouhé výlety do přírody. Nedávno se také zařadil do rodiny Harley Davidson. Na YouTube má vlastní kanál Life On 2, kde zveřejňuje některé jeho jízdy spolu s komentáři a vzpomínkami ze svého života.

 

Svého otce s andělskými křídly má Prince vytetovaného na lýtku, kde se z druhé strany dotýká silného egyptského symbolu ankhu:

 

Popis dalších tetování Prince najdete zde: bodyartguru.com/prince-jackson-tattoos/

 

 

Fotogalerie: Prince

              Michael / Prince:

Kontakt

Michael Jackson Forever kiwi@truemichaeljackson.com